Jak nauczyć się pisać bloga?

15 października 2018 Blogowanie

Chcesz prowadzić bloga, jednak Twoje teksty są pełne błędów, chaotyczne, nijakie i bez polotu? Myśli, że daleko Ci do Pawła Opydo czy Tomka Tomczyka vel. Jasona? Mówisz sobie: nie umiem pisać. Ja powiem Ci: jeszcze nie nauczyłeś się pisać.

Pisanie to nie tylko kwestia talentu. Nie tylko, bo oczywiście znajdziemy wiele osób, które urodziły się z darem kreowania doskonałych opowieści i formułowania swoich myśli. Tym powinno się pogratulować, po cichu zazdrościć i uczyć się od nich. Jednak pisanie to także ciężka praca. Kreatywność bardzo ją ułatwia, jednak bez tej iskry odniesienie sukcesu również jest możliwe, choć trudniejsze.

Jak wygląda nauka spania? Nieróżni się wiele od nauki czegokolwiek innego. Początkowo jest trudna, wydaje się niemożliwa, może nawet męczyć. Stawiamy nieporadne kroki, które po pewnym czasie stają się coraz pewniejsze. Praktyka naprawdę czyni mistrza. Zobaczysz - szybko znajdziesz swój własny styl, a pisanie będzie sprawiać Ci ogromną przyjemność.

Ale po kolei. Jesteś pewnie na początku drogi, a zatem..

Poznaj swoje narzędzia

Słowa stają się Twoim największym sprzymierzeńcem, dlatego staraj się poznawać ich coraz więcej. Ucz się budować rozbudowane zdania, akapity, całe posty.

Pamiętaj także, że teksty internetowe rządzą się odrobinę innymi prawami. Największy potencjał musisz zatem zawrzeć w tytule i leadzie. Używaj słów kluczowych, staraj się pisać jak najbardziej konkretnie i nie zapominaj o śródtytułach.

Jeśli chcesz, by Twój blog był naprawdę kreatywny, musisz dbać o stały przypływ tematów, inspiracji i interesujących czytelnika problemów. Prawdopodobnie popełnisz także wiele błędów, jednak każdy z nich sprawi, że wiesz więcej. Tę wiedzę wykorzystaj w praktyce.

jak pisać bloga

Mały-wielki przepis na sukces

Być może już wiesz, co jest przepisem na sukces, jednak jeszcze sobie tego nie uświadomiłeś. Pozwól, że Ci pomogę. To praca. Praca i jeszcze raz praca. I może trochę więcej pracy. Dlatego nie próbuj spoczywać na laurach, jeśli tylko coś zacznie Ci wychodzić. Ucz się dalej i pisz jak najwięcej. To jednak nie wszystkie wskazówki:

Czytaj jak najwięcej

Bez tego nie osiągniesz najwyższego poziomu. To mogą być książki, inne blogi, gazety. Czytaj i ucz się - sprawdzaj, jak inni składają zdania, jakich słów używają, jak je łączą. To uaktywni Twoją kreatywność.

Czytaj analitycznie

Poszukaj swoich blogowych mentorów i inspiruj się ich sposobem patrzenia na rzeczywistość oraz korzystania z zabiegów stylistycznych. Nie kopiuj ich, lecz postaraj się znaleźć swoją drogę do sukcesu przyglądając się ich pracy.

Pisz!

Zacznij od krótkich treści, a później przejdź do artykułów, felietonów, opowiadań - czegokolwiek chcesz. Pamiętaj jednak, by się nie ograniczać. Poszerzaj horyzonty i ucz się nowych rzeczy. Z czasem poczujesz, w czym jesteś najlepszy.

15 października 2018 Blogowanie

0 Komentarze

Branża SEO - trendy 2018

Branża SEO jest jedną z najszybciej zmieniających się dziedzin marketingu internetowego. Z roku na rok, a nawet z miesiąca na miesiąc webmasterzy muszą przystosowywać się do wytycznych Google, oraz coraz to nowszych algorytmów mających na celu polepszenia jakości i wiarygodności treści w sieci. Dzięki nam pozostaniesz na bieżąco ze zmianami w branży. 
 

Na co warto zwrócić uwagę przy budowie lub optymalizacji stron w obecnym roku:
 

1. Bezpieczne połączenie HTTPS 

2. Mobile First Index

3. User Expirience

4. Grafika i filmy na stronie

5. Przyspieszone działanie mobile AMP

6. Local SEO 

7. Direct Answers - Pozycja "0"

8. Wyszukiwanie głosowe 


Skuteczne działania SEO muszą wziąć pod uwagę szereg wymogów dyktowanych przez wyszukiwarkę. Intuicyjne strony, łatwe i czytelne dla usera, posiadające wartościowe i unikalne treści oraz zoptymalizowane grafiki na pewno odniosą powodzenie. Nie zapominajmy o szyfrującym certyfikacie SSL, który obniży współczynnik odrzuceń. Jeżeli chcesz zwiększyć zasięg lokalny, pamiętaj o optymalizacji wizytówki swojej firmy w Google Maps. 

 

Porozmawiaj z naszym ekspertem o Twojej stronie

Kontakt