Okulary korekcyjne – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

15 września 2022 Blogowanie

Niestety, ale większość naszego społeczeństwa boryka się z wadami wzroku. Mimo rosnącej popularności soczewek kontaktowych, do korekcji tychże wad w przeważającej większości używane są klasyczne okulary. Co trzeba wiedzieć przed ich zakupem, na co zwrócić uwagę przy użytkowaniu? Podpowiadamy.

Kto dobiera okulary?

Przed zakupem okularów zawsze konieczna jest konsultacja z lekarzem okulistą albo z optometrystą. To oni mogą sprawdzić wadę wzroku, rozpoznać ją, określić jej nasilenie, dodatkowo podczas wizyty przeprowadzić kontrolę oczu pod kątem chorób (np. rozwijającej się jaskry). Następnym krokiem powinien być zakup okularów zgodnie z receptą w salonie optycznym – internetowym lub stacjonarnym, chociaż te pierwsze są nawet o kilkadziesiąt procent tańsze (co może oznaczać kilkaset złotych oszczędności).

Tymczasem część osób podchodzi do tego procesu z dużym lekceważeniem, dobierając okulary drogą testów z gotowych modeli, dostępnych np. w marketach. Takie okulary mogą przyczynić się do dyskomfortu, bólu głowy, zaburzeń widzenia, pogłębienia wady wzroku. Można je zastosować w wystawcach kryzysowych, gdy np. zgubiliśmy swoje i czekamy na zrobienie nowych przez optyka.

Jak je dobierać?

Prócz funkcjonalności, czyli korygowania wzroku, okulary dobiera się pod kątem po prostu wyglądu. Tego, jak będą prezentowały się na naszej twarzy, jaki image pozwolą budować, jak będziemy się w nich czuć i jak będą obierać nas inne osoby.

Metod doboru oprawek okularowych jest sporo, chociaż najczęściej stawia się na zasadę przeciwieństw. Oznacza ona, że okulary mają za zadanie dopełnić twarz i nadać jej harmonii. Skrócić wizualnie twarz pociągłą, wydłużyć okrągłą, odsunąć uwagę od wysokiego czoła. Czasem sugeruje się też, by okulary korekcyjne dla mężczyzn nie odsuwały, a podkreślały i przyciągały uwagę do tzw. męskich cech, czyli np. kanciastej i wyraźnie zarysowanej szczęki.

Podczas doboru zwracamy uwagę na kształt oprawek, ale również ich grubość czy kolor – stonowany a może rzucający się w oczy? Wiele zależy nie tylko od naszego gustu, ale np. charakteru pracy zawodowej. Zawody kojarzące się z powagą często wybierają oprawki o klasycznych kolorach i grube, a wolne zawody puszczają wodze fantazji.

A szkła?

Szkła również można dobierać pod tryb życia i własne potrzeby. Standardem jest powłoka antyrefleksyjna, ale inne dostępne są za dopłatą. Np. okulary do komputera z filtrem światła niebieskiego albo okulary specjalnie dla kierowców, podbijające kontrast i zmniejszające zmęczenie światłem nocnym. W grę wchodzi także powłoka fotochromowa, dająca lekkie przyciemnienie soczewek pod wpływem światła słonecznego (acz nie tak duże, jak klasyczne okulary przeciwsłoneczne). Użytkowanie ułatwiają także powłoki hydro- i oleofobowa, zmniejszające szansę osadzania się zabrudzeń na soczewkach i pozwalające na ich łatwiejsze czyszczenie.

Jakie akcesoria?

Kupując okulary, powinniśmy dostać w komplecie ściereczkę do ich czyszczenia – jest to niemal standardem. Okulary nie powinny być bowiem czyszczone np. skrawkiem koszuli czy chusteczką higieniczną. Takie materiały powodują powstanie mikro rys, brzydki efekt wizualny oraz zniszczenie powłok uszlachetniających. Dobre krople do oczu również są godne polecenia, zwłaszcza dla osób mających problemy z wysychaniem oczu, pracujących dużo przy sztucznym świetle albo w pełnym słońcu, długo korzystającym z ekranów komputerów, smartfonów czy telewizyjnych. Krople łagodzą podrażnienia, przynoszą ulgę oczom, poprawiają komfort widzenia i dodatkowo nawilżają.

Artykuł partnera

15 września 2022 Blogowanie

0 Komentarze

Branża SEO - trendy 2018

Branża SEO jest jedną z najszybciej zmieniających się dziedzin marketingu internetowego. Z roku na rok, a nawet z miesiąca na miesiąc webmasterzy muszą przystosowywać się do wytycznych Google, oraz coraz to nowszych algorytmów mających na celu polepszenia jakości i wiarygodności treści w sieci. Dzięki nam pozostaniesz na bieżąco ze zmianami w branży. 
 

Na co warto zwrócić uwagę przy budowie lub optymalizacji stron w obecnym roku:
 

1. Bezpieczne połączenie HTTPS 

2. Mobile First Index

3. User Expirience

4. Grafika i filmy na stronie

5. Przyspieszone działanie mobile AMP

6. Local SEO 

7. Direct Answers - Pozycja "0"

8. Wyszukiwanie głosowe 


Skuteczne działania SEO muszą wziąć pod uwagę szereg wymogów dyktowanych przez wyszukiwarkę. Intuicyjne strony, łatwe i czytelne dla usera, posiadające wartościowe i unikalne treści oraz zoptymalizowane grafiki na pewno odniosą powodzenie. Nie zapominajmy o szyfrującym certyfikacie SSL, który obniży współczynnik odrzuceń. Jeżeli chcesz zwiększyć zasięg lokalny, pamiętaj o optymalizacji wizytówki swojej firmy w Google Maps. 

 

Porozmawiaj z naszym ekspertem o Twojej stronie

Kontakt