Wykrycie wady wzroku – sposób postępowania i metody korekcji

19 lipca 2022 Blogowanie

Według danych statystycznych już ponad 70% Polaków ma wadę wzroku. Problem ten dotyczy coraz większej liczby osób, a jego przyczyną są nie tylko czynniki genetyczne czy środowiskowe, ale także spędzanie dużej ilości czasu przed monitorem. Co ważne, wada refrakcji może pojawić się u osób w każdym wieku, dlatego warto wiedzieć, jak postępować w sytuacji, kiedy zauważysz u siebie pogorszenie widzenia. Oto kilka niezbędnych informacji.

Niepokojące objawy

Problemy ze wzrokiem wymagają skontaktowania się z lekarzem okulistą lub optometrystą. Jeżeli wystąpi u Ciebie niewyraźne widzenie, które może objawiać się m.in. problemami z czytaniem, może to świadczyć o rozwijającej się wadzie refrakcji. Innym przejawem jest ból oczu, łzawienie, a także ból głowy. Problem nie zniknie sam, a objawy mogą się nasilać, więc nie warto zwlekać z wizytą u specjalisty.

Wizyta u optometrysty

Wiele osób, które zauważyły u siebie problemy z refrakcją oka, zastanawia się, czy do okulisty trzeba mieć skierowanie. Jeżeli planujesz wybrać się do specjalisty prywatnie, to nie musisz martwić się skierowaniem. Jedyne, co musisz zrobić to umówić się na wizytę.

Natomiast w przypadku, gdy chcesz skorzystać z opieki refundowanej przez NFZ, konieczne jest posiadanie skierowania. Jego zdobycie nie jest jednak niczym trudnym i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi koszami. Wystarczy, że udasz się do swojego lekarza rodzinnego i przedstawisz swój problem. Kiedy już otrzymasz odpowiedni dokument, możesz umówić się na wizytę u lekarza okulisty. Pamiętaj jednak, że w przypadku wizyt państwowych na termin można czekać nawet wiele miesięcy.

Samo badanie wzroku jest nieinwazyjne i bezbolesne. Specjalista rozpoczyna od przeprowadzenia wywiadu z pacjentem, a następnie rozpoczyna badanie przedmiotowe. Ocenia się prawidłowość budowy oka oraz ruchomość gałek ocznych. Sprawdza się również widzenie barw, ostrość oraz pole widzenia wzroku. Konieczne jest również zmierzenie ciśnienia wewnątrzgałkowego oraz zbadanie tylnego i przedniego odcinka oka przy pomocy specjalistycznych aparatów. Pozwoli ono nie tylko na wykrycie wady, ale także umożliwi dobór odpowiedniej metody korekcji.

Metody korekcji wad refrakcji

Najpopularniejszą metodą korekcji wad refrakcji są oczywiście okulary. Kiedyś były kojarzone z czymś nieatrakcyjnym, natomiast obecnie są traktowane jako ciekawe dopełnienie stylizacji. Ich użytkowanie nie wymaga od użytkownika żadnych specjalnych umiejętności. Wszystko, o co tak naprawdę trzeba zadbać to regularne przecieranie szkieł specjalnie dedykowaną to tego celu ściereczką. Ze wszystkich metod mają także najmniej przeciwwskazań co do stosowania.

Niektórzy jednak nie będą czuć się dobrze w nowym wizerunku lub noszenie okularów może im się wydać niewygodne. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem będą soczewki kontaktowe. Są bardzo dyskretne i wygodne. Świetnie sprawdzą się w przypadku osób często uprawiających sport, ponieważ dobrze dobrane szkła kontaktowe nie przemieszczają się nawet przy wykonywaniu intensywnego wysiłku. Ich aplikacja i zdejmowanie jest proste, a wraz z nabraniem wprawy zajmuje dosłownie kilka minut. Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów soczewek, dlatego można wybrać model idealnie dostosowany nawet do bardziej skomplikowanych czy zaawansowanych wad wzroku. Soczewki nie muszą całkowicie zastępować okularów korekcyjnych. Obie te metody można z powodzeniem stosować zamiennie.

Więcej informacji o stosowaniu soczewek kontaktowych znajdziesz na stronie http://soczewkidlaciebie.pl

Artykuł partnera

19 lipca 2022 Blogowanie

0 Komentarze

Branża SEO - trendy 2018

Branża SEO jest jedną z najszybciej zmieniających się dziedzin marketingu internetowego. Z roku na rok, a nawet z miesiąca na miesiąc webmasterzy muszą przystosowywać się do wytycznych Google, oraz coraz to nowszych algorytmów mających na celu polepszenia jakości i wiarygodności treści w sieci. Dzięki nam pozostaniesz na bieżąco ze zmianami w branży. 
 

Na co warto zwrócić uwagę przy budowie lub optymalizacji stron w obecnym roku:
 

1. Bezpieczne połączenie HTTPS 

2. Mobile First Index

3. User Expirience

4. Grafika i filmy na stronie

5. Przyspieszone działanie mobile AMP

6. Local SEO 

7. Direct Answers - Pozycja "0"

8. Wyszukiwanie głosowe 


Skuteczne działania SEO muszą wziąć pod uwagę szereg wymogów dyktowanych przez wyszukiwarkę. Intuicyjne strony, łatwe i czytelne dla usera, posiadające wartościowe i unikalne treści oraz zoptymalizowane grafiki na pewno odniosą powodzenie. Nie zapominajmy o szyfrującym certyfikacie SSL, który obniży współczynnik odrzuceń. Jeżeli chcesz zwiększyć zasięg lokalny, pamiętaj o optymalizacji wizytówki swojej firmy w Google Maps. 

 

Porozmawiaj z naszym ekspertem o Twojej stronie

Kontakt