Integracja oprogramowania XTRF z Memsource

27 sierpnia 2019 Social Media

Wysoki poziom konkurencyjności i maksymalizacja zysku jest celem każdego przedsiębiorstwa, również biura tłumaczeń. Rynek translatorski obecnie prężnie się rozwija, również za sprawą nowoczesnych programów, które usprawniają zarządzanie firmą i ułatwiają proces tłumaczenia. Jednym z nich jest XTRF, który może być kompatybilny nie tylko z takimi narzędziami jak Trados czy Deja Vu, ale umożliwia także integrację z Memsource. 

Jakie narzędzie CAT wybrać?

Wraz z rosnącą liczbą biur tłumaczeń i freelancerów w branży wzrosło też zróżnicowanie wymagań i potrzeb - zarówno przez pracodawców, jak i klientów. Podstawowym warunkiem pracy tłumacza jest jednak dobór odpowiedniego narzędzia CAT względem umiejętności i wykonywanych zadań. Jedną z nowoczesnych platform, które wspomagają tłumaczy w realizacji projektu na każdym jego etapie, jest Memsource. Oprócz pomocy w samym tłumaczeniu, poprzez tworzenie pamięci tłumaczeniowej oraz baz terminologicznych, program usprawnia także obsługę zlecenia, m.in. poprzez przygotowanie oferty dla klienta i analizę treści tekstu do przetłumaczenia. 

Dzięki sztucznej inteligencji, która jest wbudowana w technologię Memsource, koszty wykonania projektu mogą być zredukowane, ponieważ cały proces tłumaczenia ulega w znacznym stopniu automatyzacji. Tłumaczenie za pomocą platformy jest intuicyjne i może być wykonywane na każdym systemie operacyjnym. Tłumacz może także pracować offline, ponieważ Memsource przechowuje dane w “chmurze”. 

Nowoczesne zarządzanie biurem tłumaczeń

Wirtualny asystent pracy tłumacza XTRF to program koordynujący zarządzanie projektami tłumaczeniowymi. W skład jego kompetencji wchodzi wspomaganie procesów sprzedażowych, płatniczych, a także samego tłumaczenia tekstu. Program tworzy bazy danych klientów obecnych i potencjalnych, a także bazy tłumaczy oraz ich dostępności. W ten sposób biuro może swobodnie wybierać wykonawców do konkretnych projektów i zapewniać swoim klientom nie tylko najwyższą jakość tłumaczenia, ale także znacznie szybszy czas realizacji zlecenia. Oprócz działań związanych z wyceną i płatnościami, XTRF analizuje również treść tekstu, który ma być przetłumaczony, określając jego język i poziom trudności. 

Jak XTRF umożliwia integrację z Memsource?

Pełną pomoc zapewnioną przez XTRF w biurze tłumaczeń umożliwia jego integracja z Memsource. Dzięki połączeniu tych dwóch systemów - tłumacze mogą współpracować ze swoimi pracodawcami poprzez dostęp do wi-fi z dowolnego miejsca i wykonywać swoją pracę zdalnie. Tłumacze mogą tworzyć również szablony tekstów w Memsource, a następnie dodać je do systemu XTRF, by usprawnić organizację zadań całej firmy. Ustawienia dokonane w Memsource, takie jak dziedzina tłumaczenia, czy klient zostaną rozpoznane przez XTRF, który dobierze odpowiedni wzorzec tekstu wyjściowego. 

27 sierpnia 2019 Social Media

0 Komentarze

Branża SEO - trendy 2018

Branża SEO jest jedną z najszybciej zmieniających się dziedzin marketingu internetowego. Z roku na rok, a nawet z miesiąca na miesiąc webmasterzy muszą przystosowywać się do wytycznych Google, oraz coraz to nowszych algorytmów mających na celu polepszenia jakości i wiarygodności treści w sieci. Dzięki nam pozostaniesz na bieżąco ze zmianami w branży. 
 

Na co warto zwrócić uwagę przy budowie lub optymalizacji stron w obecnym roku:
 

1. Bezpieczne połączenie HTTPS 

2. Mobile First Index

3. User Expirience

4. Grafika i filmy na stronie

5. Przyspieszone działanie mobile AMP

6. Local SEO 

7. Direct Answers - Pozycja "0"

8. Wyszukiwanie głosowe 


Skuteczne działania SEO muszą wziąć pod uwagę szereg wymogów dyktowanych przez wyszukiwarkę. Intuicyjne strony, łatwe i czytelne dla usera, posiadające wartościowe i unikalne treści oraz zoptymalizowane grafiki na pewno odniosą powodzenie. Nie zapominajmy o szyfrującym certyfikacie SSL, który obniży współczynnik odrzuceń. Jeżeli chcesz zwiększyć zasięg lokalny, pamiętaj o optymalizacji wizytówki swojej firmy w Google Maps. 

 

Porozmawiaj z naszym ekspertem o Twojej stronie

Kontakt