Jak pobierać filmy z Facebooka

22 listopada 2021 Social Media

Zapisywanie trwałych kopii filmów, które widzisz w sieci społecznościowej, na komputerze jest stosunkowo proste, ale wymaga kilku kroków. Oto najprostszy sposób na pobranie swoich ulubionych klipów z Facebooka.

Popularne witryny wideo często utrudniają pobieranie treści, zwykle z powodu praw autorskich i przychodów. Zamiast tego, wolą udostępniać bezpośredni link lub opublikować go na swoim kanale, gdzie będzie nadal zgarniać te pre-roll dolarów reklamowych. Ale jeśli chcesz zabezpieczyć trwałą kopię klipu, który zauważyłeś na Facebooku, prawdopodobnie masz swoje powody. A ponieważ ufamy ci, jesteśmy tutaj, aby powiedzieć, jak je pobrać.

Jeśli masz już oprogramowanie, którego używasz do pobierania filmów z YouTube, takie jak 4K Video Downloader, możesz spróbować tego. Większość narzędzi, które działają dla YouTube, Vimeo i innych, działa również z adresami URL Facebooka. Ale jest też prostszy sposób, aby zacząć.

Pobieranie z FB na pulpit

Facebook zapewnia link "Zapisz wideo" w menu wielokropka obok prawie każdego filmu. Ale to nie jest do zapisywania wideo do lokalnej pamięci masowej - to tylko "zapisuje" go na Facebooku do sekcji konta o nazwie "Zapisane filmy," gdzie można tworzyć kolekcje do oglądania później. Jeśli właściciel usunie wideo, nie będziesz miał do niego dostępu.

Kroki do umieszczenia wideo Facebook na komputerze są nieco zagmatwane, ale nie trudne. Po pierwsze, w przeglądarce, kliknij menu z trzema kropkami w kształcie elipsy na wideo i wybierz opcję Kopiuj link. (Możesz nie widzieć tej opcji, jeśli wideo jest wymienione jako prywatne).

Wklej to do nowej karty przeglądarki i obserwuj, jak przekierowuje ona skrócony link (zaczynający się od https://fb.watch/) na coś, co zaczyna się od https://www.facebook.com/watch/. W pasku adresu zmień "www" na "mbasic".

Zmusi to przeglądarkę do załadowania mobilnej wersji strony za Ciebie. Kliknij prawym przyciskiem myszy na wideo i wybierz opcję Otwórz link w nowej karcie. W tej nowej, trzeciej karcie zobaczysz tylko film, możesz ponownie kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję Zapisz film jako, aby umieścić go na komputerze.

Sprawdź najnowsze informacje o nowinkach technologicznych na https://spokeo.pl/tech

pobieranie z facebooka

Podkręć rozdzielczość

Minusem jest to, że w ten sposób nie uzyskasz szczególnie wysokiej rozdzielczości wideo.

Prostym rozwiązaniem jest nie robić tej skomplikowanej rzeczy i użyć FDown.net (dawniej FBDown.net, ale oni upuścili literę dla uproszczenia). Jest wspierany reklamami, aby utrzymać światła, ale niektóre z nich są pułapkami z pudełkami mówiącymi "Start" lub "Start Download," więc nie klikaj na nie.

Wklej adres URL Facebooka, który złapałeś, wybierając opcję Kopiuj link z menu wielokropka. Strona będzie parsować wszystkie treści dla Ciebie i dostarczyć linki do złapać albo "Normalna jakość" wersja (tak samo jak masz z kroków powyżej) lub "Jakość HD" wideo. Użyłem go do pobrania zwiastuna filmu i normalna jakość była blokowy 4,6MB plik; HD był wspaniały 27MB plik.

Możesz kliknąć na linki lub kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję Zapisz link jako. W oknie Więcej opcji można spróbować wymusić pobieranie z FB w standardowej lub wysokiej rozdzielczości, a także dokonać korekty dźwięku.

Jeśli używasz przeglądarki Google Chrome i stwierdzisz, że często korzystasz z FDown.net, rozważ pobranie rozszerzenia o nazwie Video Downloader PLUS. Umieszcza ono przycisk pobierania bezpośrednio na filmie, jeśli jest on do pobrania. Jest to jednak jedno z wielu rozszerzeń od wielu deweloperów, które pozwalają na pobieranie plików z Facebooka. Wypróbuj kilka i wybierz ulubione.

Jeśli natkniesz się na wideo, którego nie możesz pobrać na Facebooku, najpierw spróbuj FDown.net/private-downloader.php. Jeśli to się nie uda, spróbuj narzędzia do nagrywania ekranu, aby uchwycić go w trakcie odtwarzania.

Więcej artykułów znajdziesz na https://spokeo.pl/

22 listopada 2021 Social Media

0 Komentarze

Branża SEO - trendy 2018

Branża SEO jest jedną z najszybciej zmieniających się dziedzin marketingu internetowego. Z roku na rok, a nawet z miesiąca na miesiąc webmasterzy muszą przystosowywać się do wytycznych Google, oraz coraz to nowszych algorytmów mających na celu polepszenia jakości i wiarygodności treści w sieci. Dzięki nam pozostaniesz na bieżąco ze zmianami w branży. 
 

Na co warto zwrócić uwagę przy budowie lub optymalizacji stron w obecnym roku:
 

1. Bezpieczne połączenie HTTPS 

2. Mobile First Index

3. User Expirience

4. Grafika i filmy na stronie

5. Przyspieszone działanie mobile AMP

6. Local SEO 

7. Direct Answers - Pozycja "0"

8. Wyszukiwanie głosowe 


Skuteczne działania SEO muszą wziąć pod uwagę szereg wymogów dyktowanych przez wyszukiwarkę. Intuicyjne strony, łatwe i czytelne dla usera, posiadające wartościowe i unikalne treści oraz zoptymalizowane grafiki na pewno odniosą powodzenie. Nie zapominajmy o szyfrującym certyfikacie SSL, który obniży współczynnik odrzuceń. Jeżeli chcesz zwiększyć zasięg lokalny, pamiętaj o optymalizacji wizytówki swojej firmy w Google Maps. 

 

Porozmawiaj z naszym ekspertem o Twojej stronie

Kontakt