Kampanie w Social Media - jak dobrze zacząć by osiągnąć zamierzone cele?

23 stycznia 2019 Social Media

Media społecznościowe znacząco usprawniają funkcjonowanie współczesnej firmy w sieci. Pozwalają na promowanie marki i pozyskiwanie nowych klientów, a tym samym przyczyniają się do wzrostu wskaźnika konwersji. Jak skutecznie rozpocząć kampanię Social Media i zaznaczyć swoją obecność w mediach społecznościowych?

Opracowanie strategii i wybór platformy

Rozpoczynając kampanię Social Media, należy przede wszystkim dokładnie opracować odpowiednią strategię. Aby obecność w mediach społecznościowych przynosiła oczekiwane efekty, poszczególne działania powinny opierać się na konkretnych celach. Zarówno zwiększenie liczby obserwujących, jak i poszerzanie świadomości marki wymaga podejmowania licznych aktywności. Kluczowy etap to identyfikacja oraz wybór platformy Social Media, która będzie najbardziej odpowiednia dla danej firmy.

Poszczególne rozwiązania różnią się zarówno mechaniką działania, jak i targetem użytkowników. Nie wszystkie platformy są uniwersalne. O ile studia fotograficzne lub kwiaciarnie mogą z powodzeniem promować się za pośrednictwem mediów wizualnych, mechanicy czy dentyści powinni raczej skupić się na prezentowaniu swoich kompetencji zawodowych oraz publikacji treści o wysokiej wartości merytorycznej.

Dopracowanie treści

Treści udostępniane w mediach społecznościowych zawsze powinny być wysokiej jakości. Muszą zawierać informacje wartościowe, unikalne lub informatywne dla klientów. Najczęściej przyjmują one formę artykułów, zdjęć oraz filmów, a także bezpośrednich postów dotyczących aktualnych promocji, nowości ofertowych oraz wiadomości na temat funkcjonowania marki.

Zawartość powinna być związana z firmą - zarówno pod względem wyznawanych przez nią wartości, jak i tematyki. Nowe treści najlepiej udostępniać stosunkowo często, przynajmniej raz w tygodniu, na wszystkich obsługiwanych platformach Social Media.

Kampania Social Media może być usprawniona poprzez narzędzia do multi-publikacji, które pozwalają na prezentowanie nowych treści jednocześnie na wszystkich oficjalnie prowadzonych kontach społecznościowych.

Kampania Social Media - analiza

Wpływ publikacji, a także reakcji klientów na efektywność kampanii warto systematycznie analizować. Już po kilku tygodniach można zbadać ilość opinii i komentarzy dotyczących firmy, częstotliwość jej wspomnienia na danej platformie społecznościowej czy liczbę osób obserwujących poszczególne konta, a nawet poziom popularności kuponów rabatowych.

Praktycznym i wygodnym narzędziem, dającym pełen wgląd do tych danych jest Google Analytics. Regularna analiza danych ma szczególne znaczenie w początkowych etapach kampanii. Pozwala bowiem sprawdzić, czy podejmowane aktywności faktycznie przynoszą oczekiwane efekty. Jeżeli wyniki obserwacji nie są satysfakcjonujące, trzeba zmodyfikować publikacje i ponowić starania.

Nie bez znaczenia pozostaje także zaangażowanie w interakcję z osobami obserwującymi profile. Systematyczne udzielanie odpowiedzi na komentarze daje użytkownikom znak, że firma poświęca sporo uwagi swojej społeczności.

23 stycznia 2019 Social Media

0 Komentarze

Branża SEO - trendy 2018

Branża SEO jest jedną z najszybciej zmieniających się dziedzin marketingu internetowego. Z roku na rok, a nawet z miesiąca na miesiąc webmasterzy muszą przystosowywać się do wytycznych Google, oraz coraz to nowszych algorytmów mających na celu polepszenia jakości i wiarygodności treści w sieci. Dzięki nam pozostaniesz na bieżąco ze zmianami w branży. 
 

Na co warto zwrócić uwagę przy budowie lub optymalizacji stron w obecnym roku:
 

1. Bezpieczne połączenie HTTPS 

2. Mobile First Index

3. User Expirience

4. Grafika i filmy na stronie

5. Przyspieszone działanie mobile AMP

6. Local SEO 

7. Direct Answers - Pozycja "0"

8. Wyszukiwanie głosowe 


Skuteczne działania SEO muszą wziąć pod uwagę szereg wymogów dyktowanych przez wyszukiwarkę. Intuicyjne strony, łatwe i czytelne dla usera, posiadające wartościowe i unikalne treści oraz zoptymalizowane grafiki na pewno odniosą powodzenie. Nie zapominajmy o szyfrującym certyfikacie SSL, który obniży współczynnik odrzuceń. Jeżeli chcesz zwiększyć zasięg lokalny, pamiętaj o optymalizacji wizytówki swojej firmy w Google Maps. 

 

Porozmawiaj z naszym ekspertem o Twojej stronie

Kontakt