Okulary korekcyjne – zadbaj o swój wzrok już teraz!

12 lutego 2019 Blogowanie

Żyjemy w czasach, gdzie smartfony, tablety, komputery towarzyszą nam na co dzień. Wykorzystujemy je do pracy, ale też w wolnych chwilach, dla rozrywki. Niektórzy nie potrafią wyobrazić sobie bez nich życia. Wielogodzinne korzystanie z tych urządzeń, faktycznie może sprawić, że czujemy się bez nich jak bez ręki. Niestety, nie zastanawiamy się nad tym, jak szkodliwy wpływ może mieć to dla naszego zdrowia. Najbardziej cierpią na tym nasze oczy – pogarsza się ostrość widzenia, zaczerwienienia i suchość. Jak chronić wzrok przez niebezpiecznym wpływem nowinek technologicznych? Powinniśmy zainwestować w dobre okulary korekcyjne.

Nawet, jeśli używamy sprzętów, wyposażonych w najlepsze monitory LCD, to nie ocali naszego wzroku i nie sprawi, że będzie on mniej zmęczony i zniszczony. Zwłaszcza, że zazwyczaj korzystamy z tych urządzeń z bliskiej odległości. Oprócz tego, jesteśmy narażeni  na promieniowanie niskocząsteczkowe, podczerwone i ultrafioletowe, emitowane przez ekrany smartfonów, komputerów, itd. Dlatego powinniśmy się jak najszybciej zaopatrzyć w okulary korekcyjne, które pomogą nam skorygować wady już nabyte, a oprócz tego zapewnią ochronę na przyszłość.

Okulary korekcyjne – które wybrać?

Okulary pomagają nam zatrzymać wadę wzroku już od ponad wieku. Już wtedy  stworzono okulary korekcyjne, aby pomóc ludziom, u których wada wzroku była wrodzona lub nabyta i przeszkadzała w wykonywaniu codziennych czynności. Dzięki okularom ludzie o słabym wzroku mogli lepiej widzieć i dzięki temu funkcjonować na co dzień.

Niestety dawne okulary korekcyjne nie były produkowane w pięknych i modnych oprawkach – osobom je noszącym odejmowały atrakcyjności i były powodem kompleksów. Na szczęście dzisiaj są wyznacznikiem mody i ludzie noszą je nawet nie posiadając żadnej wady (tzw. „zerówki”), aby się wpasować w trend.

okulary zerówki

Okulary korekcyjne Kraków

W każdym mieście znajdziemy okulistę, ponieważ z wadą wzroku zmaga się coraz więcej ludzi. W dużych miastach mamy wiele salonów optycznych – warto poszukać opinie na ich temat w Internecie i wybrać się do najlepszego specjalisty. Oprócz dobrania idealnych soczewek, które skorygują naszą wadę wzroku, dobierze nam okulary również pod względem estetycznym – mając na uwadze nasz rozstaw oczu, kształt twarzy i nosa. Możemy wybierać między oprawkami plastikowymi a metalowymi, o różnych kształtach i w wielu kolorach.

Przy wyborze okularów korekcyjnych warto skorzystać z oferty Salonu Superoptyk: https://salonsuperoptyk.pl/

Jak chronić wzrok?

Oprócz dobrze dopasowanych okularów, powinniśmy pamiętać również o poniższych sprawach. Przede wszystkim nie możemy wpatrywać się cały czas w ekran komputera, ponieważ podrażnia to nasze oczy. Co jakiś czas powinniśmy patrzyć w dal.

Pierwsza to pięciominutowa przerwa w każdej godzinie pracy, tak aby nasze oczy chociaż przez chwilę odpoczęły. Również co pół godziny powinniśmy poświęcić kilka sekund na mruganie, tak aby nawilżyć oczy. Możemy na chwilę oderwać wzrok od komputera, rozruszać oczy, wodząc za wyimaginowanymi w powietrzu kółkami lub ósemkami (samymi oczami, bez poruszania głową!) albo zasłonić je na chwilę dłońmi.

12 lutego 2019 Blogowanie

0 Komentarze

Branża SEO - trendy 2018

Branża SEO jest jedną z najszybciej zmieniających się dziedzin marketingu internetowego. Z roku na rok, a nawet z miesiąca na miesiąc webmasterzy muszą przystosowywać się do wytycznych Google, oraz coraz to nowszych algorytmów mających na celu polepszenia jakości i wiarygodności treści w sieci. Dzięki nam pozostaniesz na bieżąco ze zmianami w branży. 
 

Na co warto zwrócić uwagę przy budowie lub optymalizacji stron w obecnym roku:
 

1. Bezpieczne połączenie HTTPS 

2. Mobile First Index

3. User Expirience

4. Grafika i filmy na stronie

5. Przyspieszone działanie mobile AMP

6. Local SEO 

7. Direct Answers - Pozycja "0"

8. Wyszukiwanie głosowe 


Skuteczne działania SEO muszą wziąć pod uwagę szereg wymogów dyktowanych przez wyszukiwarkę. Intuicyjne strony, łatwe i czytelne dla usera, posiadające wartościowe i unikalne treści oraz zoptymalizowane grafiki na pewno odniosą powodzenie. Nie zapominajmy o szyfrującym certyfikacie SSL, który obniży współczynnik odrzuceń. Jeżeli chcesz zwiększyć zasięg lokalny, pamiętaj o optymalizacji wizytówki swojej firmy w Google Maps. 

 

Porozmawiaj z naszym ekspertem o Twojej stronie

Kontakt