Okulary przeciwsłoneczne – co musisz o nich wiedzieć?

9 czerwca 2022 Blogowanie

Wraz z nadejściem lata okulary przeciwsłoneczne pojawiają się na niezliczonej liczbie twarzy. Zapewniają lepsze widzenie w ostrych promieniach słońca, sprawiają, że oczy nie męczą się tak bardzo, ale przede wszystkim chronią przed promieniowaniem UV. Jeśli zastanawiacie się nad zakupem okularów tego typu, to może z naszego artykułu wyciągniecie garść informacji, które pomogą w wyborze odpowiedniej pary.

Promieniowanie UV – dlaczego jest tak groźne?

Zacznijmy od podstaw – skąd ten strach, przed promieniowaniem UV? Otóż może ono powodować bardzo negatywne skutki dla naszego zdrowia i wyglądu. Dotyczy to zresztą nie tylko oczu, ale ogólnie całego ciała. Zbyt duża ekspozycja na promieniowanie typu UVA i UVB (bo UVC jest w zasadzie w całości absorbowane przez atmosferę) może skutkować zaczerwienieniem i podrażnieniem skóry i oczu, wpływać na przyspieszenie zmian nowotworowych i wywoływać je, powodować choroby skóry i oczu. Dodatkowo, co dla wielu osób również jest bardzo ważne, promieniowanie UV (głównie UVA) sprawia, że skóra szybciej starzeje się, wiotczeje, traci elastyczność. Zjawisko fotostarzenia może być częściowo powstrzymywane przez użycie np. kremów z filtrem czy zabudowanych strojów. W przypadku oczu konieczne jest jednak stosowanie okularów przeciwsłonecznych.

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Absolutną koniecznością przy zakupie okularów przeciwsłonecznych jest sprawdzenie, czy mają one certyfikat CE (deklarację zgodności z normą unijną) oraz czy są wyposażone w filtr UV400. W takim przypadku mogą one pełnić skuteczną formę ochrony oczu. Mocno odradzane jest kupowanie okularów podejrzanie tanich (np. na serwisach aukcyjnych) czy w miejscach, które nie są kojarzone z pomocami optycznymi – targi, bazary, supermarkety. Produkt markowy, jak np. okulary przeciwsłoneczne Solano, to gwarancja zachowania odpowiedniego stopnia ochrony oczu. Prócz tego warto zwrócić uwagę na klasę filtra, czyli inaczej przejrzystość okularów. Optymalna wartość w naszych warunkach to 3, natomiast najwyższa (4) zalecana jest wyłącznie do tropików, na lodowce, pustynie, pełne morze.

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko ochrona oczu

Bądźmy szczerzy – wielokrotnie wybór okularów dyktowany jest tym, jak będziemy w nich wyglądać. Dotyczy to zarówno damskich okularów przeciwsłonecznych, jak i męskich – pragnienie atrakcyjnego wyglądu nie jest zależne od płci. Jeśli tylko okulary spełniają podstawową funkcję (filtr UV400), to z powodzeniem możemy popuścić wodze fantazji i wybierać wedle własnego gustu i oczekiwanego efektu wizualnego.

Możliwości jest naprawdę dużo. Wśród panów królują modele klasyczne, zwłaszcza te pochodzące od firmy Ray-Ban, lub bazujące na nich w formie. Również klasyką są prostokątne okulary przeciwsłoneczne, po które chętnie sięgają mężczyźni i kobiety. Jednakże wśród tych ostatnich dużą popularnością cieszą się także modele bardziej zabudowane, które osłaniają nie tylko oczy, ale też skórę wokół nich. Taka budowa sprawia, że efekt fotostarzenia jest mniej odczuwalny, a atrakcyjny wygląda twarzy dłużej zachowany. Stąd nie powinna dziwić powszechność modeli typu oversize – dużych i szerokich.

Jak dobierać okulary przeciwsłoneczne do twarzy? Często sugeruje się zasadę przeciwieństw, co pozwala na optyczne zrównoważenie rysów czy też maskowanie niedoskonałości. Przykładowo przy twarzy okrągłej sugerowane są kwadratowe oprawki, przy pociągłej takie, które mają duże szkła, a ostre rysy łagodzone są oprawkami owalnymi.

Artykuł partnera

9 czerwca 2022 Blogowanie

0 Komentarze

Branża SEO - trendy 2018

Branża SEO jest jedną z najszybciej zmieniających się dziedzin marketingu internetowego. Z roku na rok, a nawet z miesiąca na miesiąc webmasterzy muszą przystosowywać się do wytycznych Google, oraz coraz to nowszych algorytmów mających na celu polepszenia jakości i wiarygodności treści w sieci. Dzięki nam pozostaniesz na bieżąco ze zmianami w branży. 
 

Na co warto zwrócić uwagę przy budowie lub optymalizacji stron w obecnym roku:
 

1. Bezpieczne połączenie HTTPS 

2. Mobile First Index

3. User Expirience

4. Grafika i filmy na stronie

5. Przyspieszone działanie mobile AMP

6. Local SEO 

7. Direct Answers - Pozycja "0"

8. Wyszukiwanie głosowe 


Skuteczne działania SEO muszą wziąć pod uwagę szereg wymogów dyktowanych przez wyszukiwarkę. Intuicyjne strony, łatwe i czytelne dla usera, posiadające wartościowe i unikalne treści oraz zoptymalizowane grafiki na pewno odniosą powodzenie. Nie zapominajmy o szyfrującym certyfikacie SSL, który obniży współczynnik odrzuceń. Jeżeli chcesz zwiększyć zasięg lokalny, pamiętaj o optymalizacji wizytówki swojej firmy w Google Maps. 

 

Porozmawiaj z naszym ekspertem o Twojej stronie

Kontakt